Vitajte na stránkach blogu Enivera

Tento blog je spojením mojich dvoch najväčších vášní - fotografie a varenia. Nájdete tu nielen recepty, ale aj tipy a postrehy z oblasti plnohodnotného fungovania ľudí so stravovacími obmedzeniami vyplývajúcimi z auto-imunitného ochorenia.

Avšak tento blog vôbec nie je iba pre ľudí, ktorí majú zdravotné problémy. Je tiež pre všetkých, ktorí si cenia svoje zdravie a začali si uvedomovať, že dlhodobá konzumácia masami preferovaných potravín a ich spôsobov úpravy sa dostala do neakceptovateľnej roviny. Nutnosť zmeny stravovania už dávno nie je otázkou módnych trendov. Stúpajúca krivka spotreby technologicky spracovaných potravín a polotovarov s konzervačnými látkami úmerne dvíha percento výskytu potravinových alergií a potravinových intolerancií.

Zdravá strava nemusí byť finančne ani časovo náročná. Dôležitý je prvý krok - zmena myslenia a odhodlanie. Následne s postupným pribúdaním informácií, (ktoré mimochodom nenapochodujú samé za vami do obývačky :) , zistíte, že pevné zdravie nie je len geneticky dané. Odvíja sa predovšetkým od vašeho celkového prístupu k strave, teda čo jete, ako jete a kedy jete.

Nájdete tu recepty, ktoré sú rozdelené do kategórií chlieb a pečivo (základom sú bezlepkové múky), pečenie (v zmysle rôznych pečených bezlepkových koláčov bez pridania rafinovaného cukru), dezerty bez pečenia (rýchlejšia forma prípravy chutných a efektných dezertov), mäsité jedlá (teplé jedlá vhodné na obed s rodinou či priateľmi) a nakoniec polievky (krémové chutné polievky bez zahustenia). Časom budú pribúdať aj ďalšie kategórie.

V sekcii blog sa dočítate viac o spomínaných potravinových intoleranciách, o postrehoch z oblasti zdravého životného štýlu a rôznych zaujímavostiach, ktoré stoja za prečítanie. Tiež si môžete kliknúť na FAQ pre objasnenie dôvodov vzniku a účelu blogu enivera.

Budem rada, ak pošlete svoj názor prostredníctvom kontaktného formulára, čím môžete vyjadriť podporu, osobné skúsenosti alebo akékoľvek informácie, ktoré by tento blog posunuli k lepšiemu.

Vopred ďakujem za zdieľanie na sociálnych sieťach, ktoré nájdete naspodu webstránky (aj) pod týmto článkom.


up button