Stévia - sladenie bez cukru


V receptoch nájdete často spomenutú stéviu ako zdroj sladenia. Tento krátky článok predstavuje bylinku stévia, jej formy a využitie v kuchyni.

Jedná sa o bylinu pôvodom z amerického kontinentu. Listy stévie obsahujú steviozidy, ktoré sú 300-krát sladšie ako sacharóza v podobe bieleho kryštálového cukru. Na prvý pohľad to znie odstrašujúco. Asi by nikto nezjedol koláč, ktorý by bol tak veľmi presladený. Výhoda je ale v tom, že oproti cukru použijete 300-krát menej stévie, aby ste dosiahli rovnakého sladkého efektu a navyše zdroje uvádzajú, že neobsahuje žiadne kalórie.

Stévia sa dá kúpiť v rôznych formách a jej ponuka už nie je tak obmedzená ako voľakedy. Takmer v každých potravinách so zdravou výživou alebo v e-shopoch nájdete sypký extrakt, tabletovú formu, tekutý extrakt alebo sušené lístky. Najlepšie je použiť prírodnú formu, teda rastlinu, lenže tá sa nie vždy dá zapracovať do cesta. Preto v tomto prípade používam čistú práškovú formu, aj keď mi je jasné, že extrakt je laboratórny výrobok. Hlavne treba pri kúpe pozorne čítať zloženie, aby ste si nekúpili nejaké umelé sladidlo s pridaním stévie.

Použitie a dávkovanie závisí od formy. V mojom prípade s použitím práškového extraktu platí pomerové pravidlo 1:300. Teda ak recept pôvodne uvádza 300g cukru, nahradím ho 1 g stévie. Jedinou nevýhodou je, že ak to preženiete, vo výsledku budete mať jemne horkú príchuť.

Praxou získate odhad a recepty budú chutné aj bez cukru. Pomer surovín v receptoch s vynechaním cukru (najčastejšie pečenie koláčov, kde stéviu používam vždy) som zmenila a prispôsobila tak, aby som dosiahla  podobnú konzistenciu cesta. Už len pocit, že ste nepridali do bábovky 250g cukru, stojí za to :)

Ak ste zvyknutí sladiť si čaj, čerstvé alebo sušené lístky stévie sú v tomto prípadne úplne najvhodnejšie. Používajú sa podobne ako sypaný čaj. Stačí ich nechať vylúhovať spolu s čajom (najlepšie sypaný bez syntetických vrecúšok) a máte chutný nápoj bez cukru. Taktiež sú čerstvé lístky stévie výborné do ovocných šalátov, perfektne sa dopĺňajú napríklad s čerstvou mätou alebo medovkou.

up button