Zaváranie ovocia bez pridaného cukru

Áno, dá sa to aj bez cukru. Ak si uvedomíte, že cukor nie je konzervačný prípravok, ale naopak podporuje kvasenie potravín, bude sa vám táto metóda zaváranie ovocia zdať ešte prirodzenejšia. Jediné, čo potrebujete, je ovocie, voda a soľ. Odkedy sa snažím vyhýbať nezdravým cukrom, vždy rozmýšľam nad alternatívou zaužívaných receptov. Či už ide o varenie, pečenie alebo sezónne zaváranie ovocia a varenie džemov.

Konzervovanie so soľou nie je môj výmysel. Na internete nájdete veľa tipov. Dôležité je vedieť, že sa to dá aj takto zdravo. Ja som začala experimentovať s himalájskou nerafinovanou soľou, ale našla som články, ktoré uvádzajú aj použitie obyčajnej soli. Takže je to na vás. Minulé leto som takto riskla a zavarila 10 kg čučoriedok. Ani jeden pohár sa mi nepokazil a na sladkej chuti im to neubralo. Taktiež som podobne sterilizovala sladké zrelé marhule a broskyne. Soľ dokáže vytiahnuť z ovocia jeho prirodzenú sladkosť a má antibakteriálne účinky, takže ovocie by sa nemalo pokaziť, pokiaľ zavárate zrelé a zdravé, nepoškodené plody.

POSTUP:

Poháre na zaváranie dôkladne umyjeme. Víčka tiež umyjeme a prevaríme na 5 minút ponorené v octovej vode. Nemusíte vyvárať žiadny sirup. Jednoducho umyté poháre naplníme čistím ovocím, zalejeme po okraj vodou, nasypeme soľ (do 7 dcl pohára som dala soli na špičku noža). Horný okraj pohára zbavíme prípadných nečistôt, utesníme víčko a sterilizujeme potrebný čas podľa druhu ovocia.

Podobne môžete pripraviť aj džem. Dôležité je, aby bolo ovocie zrelé a sladké. Dlhším varením na miernom ohni zredukujete nadbytočnú tekutinu, čím zvýrazníte chuť. Džem môžete dochutiť korením (škorica, klinčeky, citrónová kôra, vanilka...) a nezabudnite na malú štipku soli.  Ako želírujúcu látku používam agar. Podobne, ako pri zaváraní ovocia, si pripravíme čisté vyvarené víčka a horúce poháre (zvyčajne ich umyté dám vyhriať na plech do trúby na 120 st.). Do takto pripravených pohárov nalejeme horúci džem, utesníme víčka, pohár prevrátime hore dnom a necháme vychladnúť. Teda džem nie je potrebné ešte sterilizovať vo vode.

Verím, že dané postupy vyskúšate a osvedčia sa vám tak, ako mne a budete si môcť pochutnať na zdravšom sterilizovanom ovocí a džeme bez pridaného cukru.


up button