Často kladené otázky (FAQ)

Čo je enivera?

Enivera je blog o životnom štýle, ktorého veľkou súčasťou je racionálne stravovanie. Racionálne preto, lebo bez chvíľkového uváženia, čo môžeme zjesť a čo by sme nemali, to jednoducho nejde. Enivera je tiež radosť zo života, kedy sa spojila láska k jedlu s láskou k foteniu :)

Čo tu nájdete?

Nájdete tu inšpirácie na zaujímavé jedlá, niekedy s netradičnými alebo alternatívnymi surovinami. Tiež Vás možno potešia fotografie, ktoré zhotovujem v domácich podmienkach s nadšením a s veľkou mierou fantázie. V blogu nájdete zbierku názorov na problematiku zdravého stravovania a s tým súvisiace informačné zdroje.

Čo tu nenájdete?

Nenájdete tu konkrétne stanovisko k riešeniu vašich zdravotných komplikácií ani odborné lekárske rady.

Aký charakter majú jedlá tu prezentované?

Recepty predstavujú snahu o vyvážené stravovanie s minimalizáciou sacharidov, nezdravých tukov a úplnou absenciou bieleho cukru. Taktiež v receptoch nenájdete lepok (glutén). Živočíšnemu mlieku a produktov z nich sa snažím vyhýbať. Mäso je zastúpené s preferenciou nižšieho obsahu tuku.

Prečo minimalizujem sacharidy, lepok či mlieko?

Na ich minimalizáciu existuje viacej aspektov, ale asi ten najzávažnejší je intolerancia a s ňou spojené zdravotné komplikácie. Bližšie informácie a zdroje budem postupne zverejňovať v blogu, kde sa venujem napr. aj problematike gluténovej a laktózovej intolerancie. Berte prosím do úvahy fakt, že každý človek je individuálny, a čo niekomu nevadí, nemusí inému prospievať. Taktiež názory tu prezentované majú len informatívny charakter, vychádzajú zo skúseností a nesnažia sa vyjadriť jediné správne stanovisko.