Dusený králik na taliansky spôsob

enivera recept detail
naporcovaný králik (na dve porcie)
soľ
1 cibuľa
2 strúčiky cesnaku
kokosový olej
2 dcl bieleho vína
voda podľa potreby

2 PL sójovej omáčky
2 dcl rajčinovej šťavy
rozmarín
bazalka
bobkový list
zmes farebného korenia
zemiaky

Dusený králik na taliansky spôsob


Veľmi rada pripravujem jedlo v tlakovom hrnci. Nemám kopu špinavého riadu, pretože v jednom hrnci varím mäso aj prílohu. A navyše je to zdravá varianta varenia. Pod tlakom sa suroviny uvaria rýchlejšie pri nižšej teplote, čím si dokážu zachovať viacej vitamínov.

POSTUP:

V tlakovom hrnci si rozohrejeme 1 PL kokosového oleja. Umytého a usušeného naporcovaného králika sprudka opečieme. Po opečení vhodíme nakrájanú cibuľu, chvíľu posmažíme. Potom prihodíme pretlačený cesnak. Mäso osolíme, zalejeme bielym vínom, sójovou omáčku, rajčinovou šťavou (alebo pretlakom) a pridáme bylinky. Pre ešte lepšiu chuť môžeme vhodiť vrecúško s korením (zmes farebného bobuľového a nového korenia, vrecko potom vytiahneme, korenie nebudeme priamo konzumovať).

Po natlakovaní dusíme asi 20 minút. Záleží podľa množstva mäsa. Presný čas si vždy pozriem v knižke, ktorá bola pribalená k hrncu. (Králik sa v nej zrovna neuvádza, ale štruktúra mäsa sa dá prirovnať ku kuraťu).Po uvarení odoberieme mäso z hrnca a do šťavy, v ktorej sme králika varili, vhodíme očistené zemiaky nakrájané na štvrtiny. Opäť tlakový hrniec uzavrieme a varíme pod tlakom 10 minút.


up button