Hokaido polievka

enivera recept detail
tekvica hokaido
vývar (môže byť aj čistá voda)
2 strúčiky cesnaku
3 jarné cibuľky
soľ
koreňová zelenina (nepovinné)
kokosový olej
kurkuma
olej z tekvicových jadierok
sušené habanero
sušená zelerová vňať

Hokaido polievka


Opäť vyberám jeden z extrémne ľahkých receptov. Zdravú polievku z tekvice hokaido si určite obľúbite.

POSTUP:Tekvicu umyjeme, nešúpeme. Vydlabeme semienka a mäkké vláknité jadro (niekto  to nevyhadzuje, ale použije na ďalšie spracovanie v inom recepte).  Dužinu nakrájame na menšie 2cm kocky. Medzitým si na oleji osmažíme nakrájanú cibuľku, potom krátko aj cesnak. Prihodíme nakrájanú tekvicu. V tomto štádiu môžeme pridať aj na kocky nakrájanú zmes koreňovej zeleniny (mrkva, zeler alebo petržlen). Ja túto polievku robím najčastejšie bez prídavnej zeleniny, keď sa mi ju nechce čistiť.

Všetko zalejeme vývarom (ak mám odložený v mrazničke kurací vývar) alebo aj čistou vodou. Tekutiny dáme toľko, aby bolo všetko ponorené. Ak preferujete hustejšiu konzistenciu polievky, radšej prilejte menej tekutiny. Vždy sa dá potom doplniť, ak uznáte za vhodné. Osolíme a necháme variť 10-15 min., kým kocky tekvice nie sú mäkké (vidličkou skúsime, či sa dajú rozpučiť).  Potom všetko rozmixujeme ponorným tyčovým mixérom dohladka. Pridáme 1 ČL kurkumy a ešte krátko premixujeme.Servírujeme ozdobené kvapkami tekvicového oleja a rozmrvenej sušenej zelerovej vňate. Ak máte radi štiplavé, sušené habanero to povznesie na inú úroveň.

Mierne pikantná, krémová, nasladlá, krásne žltá (aj bez kurkumy), nenáročná na prípravu a hlavne zdravá polievka. Určite vyskúšajte :)

up button