Cícerové koláčiky

enivera recept detail
1 aj 1/2 šálky uvareného cíceru
1/2 šálky arašidového masla
2 PL medu
1 ČL prášku do pečiva
vanilka
1/2 šálky nasekanej horkej čokolády


Cícerové koláčiky


POSTUP:


Uvarený cícer rozmixujeme na pyré. (Pre tých, ktorí majú horšie trávenie, odporúčam pred mixovaním odobrať z cíceru šupky. Ide to ľahko, ak je cícer jemne prevarený. V sitku na pasírovanie cícer popučím plochou varechou a šupky sa samé začnú oddeľovať. )
Do mixéra k cíceru pridáme nesolené arašidové maslo, med, prášok do pečiva a semienka z vanilky (môžeme vynechať). Zmes v mixéry spojíme. Nakoniec pridáme kúsky horkej čokolády. Už nemixujeme, iba ručne premiešame.

Mokrými dlaňami tvarujeme koláčiky a ukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie. Koláčiky sa počas pečenia príliš nezmenia, takže môžeme ukladať bližšie pri seba.

Pečieme v rozohriatej trúbe na 160 stupňov približne 10 minút. Koláčiky budú tesne po upečení mäkké a krehké. Necháme ich vychladnúť, aby sa spevnili. Ostanú šťavnaté a moc dobré :)

TIP:

Do cesta môžeme pridať aj posekané orechy. Tento recept sa dá použiť aj ako korpus na tortu. Bez pridania prášku do pečiva sa nemusí ani piecť, treba ho len nechať stuhnúť (lepšiu pevnú konzistenciu korpusu docielime pridaním masla alebo ghí).


up button