Hovädzie čorizo klobásky

enivera recept detail
Hovädzie mäso (cenový priemer)
soľ
mletá rasca
mletý koriander
sladká červená mletá paprika
čerstvý pretlačený cesnak

habanero (alebo mleté čili)
mletá škorica
čerstvé nasekané bylinky (tymián, majorán, rozmarín)

balzamikový ocot
olivový olej

voda

Hovädzie čorizo klobásky


Mám rada mäsité delikatesy, ale okrem prošuta nekupujeme žiadne iné mäsové výrobky, ktoré podliehajú masovej produkcii. Teda žiadne párky, šunky, salámy, klobáse, slaniny. Údeniny sme z nášho jedálnička vyradili nadobro. Ale keďže sa blíži sezóna grilovačiek, nachystali sme si klobásky s upravenou receptúrou, ktoré sú ľahké na prípravu a v mrazničke vydržia aj pár týždňov. Môžete ich následne grilovať doma v rúre, opiecť nasucho na panvici (vytlačiť z črievka a spraviť na spôsob hamburgerov), variť vo vode alebo grilovať nad uhlím.

Na ich prípravu budete potrebovať mäsový mlynček s nádstavcom na plnenie klobás do čriev.

POSTUP:


Suroviny uvádzam bez pomeru, lebo si klobásky môžete ochutiť podľa seba (ja to tiež robím odoka). Olej a vodu pridávam v malom množstve kvôli šťavnatosti, keďže hovädzie mäso nie je také mastné. Mäso si pomelieme a dobre premiešame s ostatnými surovinami. Pre overenie správneho dochutenia si malý kúsok opečieme na panvici. Ak treba, pridáme podľa chuti koreniny, prípadne dosolíme. Hotovú zmes plníme do čriev (črevá pred plnením dostatočne prepláchneme pod tečúcou vodou). Ak ste domáce klobásky ešte nerobili, pomôžu vám na inšpiráciu videá na YT.

TIP:

Keďže hotové klobásky nie sú konzervované údením, treba ich uchovávať v mrazničke. Čerstvé odporúčam skladovať v chladničke nanajvýš 1 deň.


up button