Hovädzie guličky s pohánkovými vločkami

enivera recept detail
Hovädzie guličky:
450 g (doma) mletého hovädzieho mäsa
1 celé vajce
100 g pohánkových vločiek
2 strúčiky cesnaku
2 jarné cibuľky
soľ
čerstvé posekané bylinky podľa ponuky
1 PL olivového oleja
1 až 2 PL vlažnej vody
Šošovica:
1/4 PL kokosového oleja
2 strúčiky cesnaku
1 jarná cibuľka na kolieska
2 šálky umytej červenej šošovice
2 – 3 šálky tekutiny (vývar, voda)
soľ
1 ČL kurkumy
1 PL sójovej omáčky

Hovädzie guličky s pohánkovými vločkami


Zdravý recept s nižším obsahom  tuku a bez lepku. Šošovica je veľmi chutná, ľahko stráviteľná. Je to jeden z mojich najobľúbenejších receptov na obed. Suroviny vystačia pre 2-3 osoby.

Hovädzie guličky:Všetky suroviny na mäsové guličky zmiešame v mise. Môžeme priliať vodu podľa potreby, aby nebola zmes príliš suchá. Tvarujeme guličky, ktoré poukladáme do zapekacej misky. Podlejeme vodou a pečieme v trúbe na 180 stupňov,  približne 50 minút. Počas pečenia guličky podlievame vodou z misky. Ak by sa vyparila, môžeme ju doplniť. Hotové guličky začnú krásne voňať a po upečení sú šťavnaté a výborne chutia.Šošovica:


Na oleji si krátko orestujeme jarnú cibuľku nakrájanú na tenšie kolieska (krájame aj zelenú vňať, nie len bielu cibuľku). Pridáme roztlačený cesnak a kurkumu, ktorú tiež minútku necháme rozvoňať. Potom pridáme opláchnutú a odkvapkanú červenú šošovicu. Osolíme, zalejeme tekutinou, sójovou omáčkou a necháme variť, sem-tam premiešame. Šošovica je uvarená za 15 minút. Spoznáme to tak, že z pôvodnej surovej oranžovej šošovice je mäkká žltá šošovica.  Ak by bola príliš hustá, môžeme doplniť tekutinu, aby sme docielili kašovitú konzistenciu.
up button